خیلی زود دیر می‌شود


درمیان شایعه‌های مختلف در خصوص بازی‌های توکیو، کمیته بین المللی المپیک برنامه مسابقات این بازی‌ها را اعلام کرد. باتوجه به زمانبندی اعلام شده رقابت های تکواند از 2 مرداد آغاز می شود. با این اوصاف مردان المپیکی تنها 365 روز فرصت آماده سازی را دارند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، کمیته بین المللی المپیک مصمم است تا بازی‌های المپیک توکیو را مرداد ماه سال دیگر برگزار کند. بر همین اساس زمابندی رقابت‌های مختلف را مشخص کرده است.
طبق زمان‌بندی بازی های المپیک توکیو، مسابقات تکواندو از 2 تا 5 مردادماه 1400 برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها به میزبانی سالن "ماکوهاری مسه" برگزار می شود.
براساس برنامه تکواندو در بازی های المپیک روز اول/ 24 جولای (2 مردادماه 1400) - ساعت 10 تا 17 به وقت محلی مرحله یک هشتم این رقابت ها برگزار می شود. در مسابقات روز نخست تکواندوکاران وزن اول مردان و زنان به روی شیاپ چانگ می روند.
بنابراین دراین روز شاهد مبارزات آرمین هادی پور خواهیم بود که امیدواریم تا مرحله فینال به خوبی پیش برود و چراغ اول مدال آوری تکواندو را روشن کند.

میرهاشم حسینی دیگر نماینده کشورمان نیز از روز دوم/ 25 جولای (3 مردادماه 1400) - ساعت 10:00 تا 17:00به وقت محلی مبارزات خود را آغاز می کند.
این زمانبندی در حالی از سوی کمیته بین المللی المپیک اعلام شده است که نشان دهنده عزم جدی آنها در برگزاری بازی هاست. با این اوصاف دو ملی پوش کشورمان از امروز تا شروع مسابقات خود در شیاپ چانگ های سالن "ماکوهاری مسه" 365 روز فرصت دارند تا آماده رویارویی با حریفان قدرتمندشان در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان باشند.

این در شرایطی که روزها به سرعت در حال گذر است اما هنوز خبری از برگزاری اردوهای تیم ملی تکواندو نیست. ملی پوشان همچنان در خانه‌های خود تمرین می کنند و با این شیوه تمرینی می خواهند به مصاف رقبا بروند!! رقبایی که از مدتها قبل تمرینات اردویی خود را آغاز کرده اند. در شرایطی که کادرفنی تیم ملی تکواندو بارها در مصاحبه‌های خود عنوان کرده‌اند که این سبک تمرین بهره لازم را برای بازیکنان المپیکی کشورمان ندارد.
مردان المپیکی کشورمان از زمان شیووع ویروس کرونا اردوهای خود را ترک کردند تا با بهبود نسبی شرایط بازگردند. شرایط آنچنان که پیش بینی می شد پیش نرفت و تعطیلی اردوها از 5 ماه نیز عبور کرد. 5 ماه ارزشمند که از دست رفت. حالا 365 روز باقی مانده است تا بازیکنان بتوانند به لحاظ روحی و جسمی خود را آماده کنند. روزهایی که به سرعت در حال گذر است و این نگرانی وجود دارد که مردان المپیکی بازهم زمان را از دست بدهند.
تاريخ:پنجشنبه 2 مرداد 1399 - 14:17