کار ارزشمند ایران در کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی


تکواندو ایران در تداوم روند سالیان اخیر خود موفق به کسب میزبانی سه رویداد معتبر آسیایی دیگر شد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در روزهایی تعطیلی اکثر رشته‌های ورزشی دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا در دنیا، جلسه آنلاین شورای اجرایی تکواندو آسیا با حضور کی سوک لی رئیس و سیدمحمد پولادگر نایب رئیس اتحادیه تکواندو آسیا و سایر اعضا دوشنبه 30 تیرماه برگزار شد و تکواندو ایران در تداوم روند سالیان اخیر خود موفق به کسب میزبانی سه رویداد معتبر آسیایی دیگر شد.

در این جلسه مشخص شد که ایران در سال آینده میلادی میزبانی پنجمین دوره رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی، چهارمین دوره رقابت‌های آزاد آسیایی و یازدهمین دوره جام باشگاه‌های آسیا را برعهده خواهد داشت. اتفاقی مثبت برای تکواندو ایران تا بار دیگر با میزبانی رویدادهای آسیایی نقش برجسته خود را در تکواندو قاره کهن به نمایش بگذارد و ضمن میزبانی از تکواندوکاران برتر قاره آسیا امکان حضور بیشتر نمایندگان کشورمان را در رویدادهای معتبر بین‌المللی داخلی فراهم کند.

از طرفی این مسابقات که به احتمال فراوان بعد از پایان برگزاری رقابت‌های المپیک توکیو برگزار خواهد شد، استارت خوبی برای نمایندگان تکواندو کشورمان برای آغاز مسیر کسب سهمیه المپیک 2024 فرانسه و کسب امتیاز برای حضور در جمع رنکینگ نفرات برتر فراهم خواهد کرد.

گرید G2 تورنمنت جام ریاست فدراسیون جهانی و G1 تورنمنت‌های آزاد آسیایی و جام باشگاه‌های آسیا این شانس را بدون کمترین هزینه در اختیار نمایندگان کشورمان قرار خواهد داد تا برای کسب 40 امتیاز این رقابت‌ و تورنمنت‌ها دور خیز داشته باشند و با افزایش امتیازات خود فرصت حضور در مسابقات گرندپری را افزایش بدهند.

از طرفی بعد از میزبانی کشورمان از سه رویداد جام فجر، جام باشگاه‌های آسیا و سومین دوره جام ریاست فدراسیون جهانی در سال 2019 در جزیره کیش و گرفتن میزبانی مسابقات سومین دوره جام آزاد آسیایی و دهمین دوره جام باشگاه‌های آسیا در سال 2020 که به دلیل شرایط کرونایی این مسابقات لغو شد، میزبانی از سه تورنمنت معتبر برای سومین سال متوالی در سال 2021 اتفاق بسیار خوبی خواهد بود.

اتفاقی که در صورت تداوم روند میزبانی خوب کشورمان این اتفاق را تبدیل به یک سنت هر ساله در قاره کهن خواهد کرد و ایران را به میزبان رویدادهای معتبر سالیانه در آسیا تبدیل خواهد کرد.
تاريخ:دوشنبه 6 مرداد 1399 - 07:29