زمانی که به سرعت درحال گذر است و حریفانی که هر روز آماده‌تر از دیروز هستند


با حتمی شدن برگزاری المپیک 2020 همچنان تکواندو به دلیل کرونا، اجازه فعالیت ندارد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بعد از تعویق یک ساله المپیک و تداوم روند پاندمی ویروس کرونا و بهتر نشدن شرایط، گمانه‌زنی‌های زیادی در ماه‌های اخیر مبنی بر عدم برگزاری کامل رقابت‌های المپیک افزایش یافته بود و باعث ایجاد ناامیدی در ورزشکاران دنیا شده بود، اما خوشبختانه در روزهای گذشته کمیته بین‌المللی المپیک با ارسال نامه‌ای به تمامی کشورها خبر از برگزاری قطعی رقابت‌های المپیک توکیو در تاریخ اعلامی داد.

خبری که با واکنش مثبت ورزشکاران سرتاسر جهان همراه و انگیزه آنها را برای از سرگیری مجددا تمرینات و آماده‌سازی جهت حضور در معتبرترین رویداد ورزشی جهان افزایش داد. البته بسیاری از ورزشکاران و کشورهای جهان در ماه‌های گذشته بدون توجه به شایعات، تمرینات آماده‌سازی خود را در محیط ایزوله و ایمن آغاز کرده بودند و در تلاش برای حفظ آمادگی بودند. کشورهایی مانند آذربایجان، کره‌جنوبی، بلژیک، روسیه، آمریکا، انگلیس و بسیاری از تک چهره‌های المپیکی تکواندو دنیا از ماه‌های گذشته استارت تمرینات خود را زدند و در این مدت به آماده‌سازی مشغول بودند.

اتفاقی که با وجود درخواست ملی‌پوشان المپیکی کشورمان و کادرفنی هنوز در خصوص نمایندگان کشورمان عملیاتی نشده است و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش مجوز آغاز تمرینات رشته‌های رزمی به خصوص تکواندو را صادر نکرده است. این در حالی است که فدراسیون تکواندو با در اختیار داشتن سالن تمرینات فنی و بدنسازی، خوابگاه و غذاخوری از شرایط بسیاری خوبی برای ایزوله ملی‌پوشان المپیکی خود برخوردار است و به راحتی در صورت صلاحدید مسئولان ورزش کشور و ستاد ملی مبارزه با کرونا توانایی آغاز تمرینات خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد داشت.

عدم نیاز به جا به جایی ملی‌پوشان و کادرفنی تکواندو کشورمان در خانه تکواندو این امکان را فراهم خواهد کرد تا بسیاری از نگرانی‌های درست مسئولان ستاد مبارزه با کرونا در ورزش کشورمان از میان برود. حتی فدراسیون تکواندو می‌تواند با انجام تست کرونا در آغاز شروع تمرینات از ملی‌پوشان، کادرفنی و نفراتی که با این مجموعه در ارتباط هستند به خوبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند و زمینه ایزوله کامل محیط تمرینات ورزشکاران المپیکی را فراهم سازد.

به نظر می‌رسد با توجه به قرائن، شواهد و روند بیماری کرونا در کشورمان این شرایط در ماه‌های آینده نیز تداوم خواهد داشت که در این صورت باید برای ماه‌های آینده نیز تمرینات امیدهای موفقیت ورزش ایران در المپیک تعطیل باشد. اتفاقی که به هیچ عنوان مناسب ورزشکاران حرفه‌ای نخواهد بود و باعث خواهد شد آنها کار بسیار سختی را برای موفقیت در المپیک پیش رو داشته باشند.

این در شرایطی است که هیچ پیش‌بینی و تضمینی برای بهتر شدن شرایط در ماه‌های آینده و به خصوص فصول پاییز و زمستان نخواهد بود که در این صورت باید انتظار داشت این نفرات یک سال کامل به دور از اردوها و تمرینات باشند. اتفاقی که به سرعت باعث از بین رفتن زمان آماده‌سازی ورزشکاران خواهد شد و در نهایت نتیجه خوبی برای ما نخواهد داشت.
تاريخ:دوشنبه 6 مرداد 1399 - 07:31