جلوی بسته شدن باشگاه‌های ورزشی را بگیرید


باید مسئولان کشور، ورزشی که از مهمترین نیازهای یک جامعه برای حفظ سلامت نسل جوان هست را مدنظر قرار داد و با تدوین قانون‌ها حمایتی اجازه بسته شدن هیچ باشگاهی خصوصی را در سراسر کشور نداد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، در شرایطی که با شیوع ویروس کرونا در کشورمان حدود 6 ماه از ممنوعیت برخی رشته‌های ورزش سپری شده است، اما متاسفانه همچنان شرایط ابتلا و مرگ ومیر آمار صعودی دارد و به نظر می‌رسد این روند تا ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.

اتفاقی که مشکلات و دردسرهای زیادی را برای باشگاه‌های ورزشی رشته‌های رزمی به خصوص تکواندو ایجاد کرده است و باعث شده است بسیاری از باشگاه‌دارها و مربیان شاغل در این باشگاه شرایط بسیار سختی را سپری کنند.

باشگاه‌ها و مربیانی که در سالیان گذشته ضمن حفظ روند توسعه ورزش تکواندو به علاقمندان، وظیفه بازیکن سازی برای رده‌های ملی را نیز برعهده داشند و در کنار آن امورات زندگی خود را نیز می‌گذاراند. در شرایط فعلی روزی نیست که در شبکه‌های اجتماعی باشگاه‌دارها و مربیان تکواندو از روند فعلی اظهار گلایه نکنند. گلایه‌هایی که با توجه به تعطیلی 6 ماه فعالیت این عزیزان تا حدودی درست است و با توجه به نامشخص بودن روند بیماری کرونا نیازمند بهترین تصمیم‌گیری برای ماه‌های آینده است.

سلامتی همه ورزشکاران و رعایت پروتکل‌ها بهداشتی در شرایط فعلی مهمتر هر چیزی است، اما نباید شرایط به گونه‌ای پیش برود که باشگاه‌های ورزشی رشته‌های رزمی یک به یک تعطیل شوند و شاهد بیکاری مربیان زیادی باشیم. می‌توان شرایطی را فراهم کرد که ضمن رعابت پروتکل‌های بهداشتی، این باشگاه‌ها نیز مانند بسیاری از مشاغل پر خطر دیگری که این روزها بدون رعایت پروتکل‌ها مشغول به فعالیت هستند به کار خود ادامه داده و جلوی روند تعطیلی باشگاه‌ها گرفته شود.

برای این مهم نیز تنها لازم است که ستاد مبارزه با کرونا در ورزش با توجه به فضای متراژ باشگاه پروتکل‌های خاصی را تدوین کند تا باشگاه ضمن کاهش هنرجویان هر سانس ورزشی با تعداد محدودی فعالیت خود را آغاز کنند و به فعالیت بپردازند. حتی می‌توان از باشگاه‌های ورزشی نیز در این زمینه کمک گرفت و از آنها خواست پیشنهادهای خود را برای از سرگیری فعالیت‌های ورزشی با توجه به شرایط خود اعلام کنند تا پس از بررسی در ستاد مبارزه با کرونا در این خصوص تصمیم‌گیری کرد.

در روزها و ماه‌ها گذشته بارها ریاست محترم جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر عدم تعطیلی بخش اقتصادی کشور تاکید کردند و عنوان داشتند که نمی‌توان در شرایط سخت اقتصادی این روزهای کشور از مردم خواست تا فعالیت‌های خود را تعطیل کنند. باید ورزشی که از مهمترین نیازهای یک جامعه برای حفظ سلامت نسل جوان هست را مدنظر قرار داد و با تدوین قانون‌ها حمایتی اجازه بسته شدن هیچ باشگاهی خصوصی را در سراسر کشور نداد.
تاريخ:شنبه 11 مرداد 1399 - 10:26