افتخاری ارزشمند برای ورزش کشورمان؛ تکواندو همچنان جزو اولین‌ها است


اینکه با وجود حضور یک کره‌ای در راس فدراسیون جهانی این رشته، فدراسیون تکواندو ایران به عنوان برترین فدراسیون جهان انتخاب می‌شود، پیش از پیش ارزش کار فدراسیون تکواندو کشورمان را برجسته می‌کند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، همزمان با روز جهانی تکواندو، دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در ویدئو کنفرانسی با سیدمحمد پولادگر از انتخاب فدراسیون تکواندو کشورمان به عنوان برترین فدراسیون جهان خبر داد.

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در پیام خود در خصوص دلایل این اتقاق ارزشمند و بزرگ برای رشته تکواندو و ورزش ایران عنوان کرد: انتخاب فدراسیون تکواندو ایران به عنوان برترین فدراسیون در جهان به پاس خدمات ارزنده مدیریت فدراسیون در گسترش و جهانی سازی تکواندو، مسئولیت‌پذیری در انجام وظایف و کسب مدال‌های بسیار در المپیک و جهان صورت گرفته است.

پیامی که به خوبی نشان دهنده دقت مسئولان فدراسیون جهانی به عملکرد فدراسیون ایران است و از نقش ایران در توسعه این رشته ورزشی در کشورمان و جهان آگاه است. اینکه با وجود حضور یک کره‌ای در راس فدراسیون جهانی این رشته، فدراسیون تکواندو ایران به عنوان برترین فدراسیون جهان انتخاب می‌شود، پیش از پیش ارزش کار فدراسیون تکواندو کشورمان را برجسته می‌کند.

فدراسیونی که حتی سخت‌گیرترین منتقدان آن نیز نمی‌تواند از نگاه درست، اصولی و علمی مسئولان فدراسیون به این رشته ورزشی غافل شوند و تلاش‌های کادر مدیریتی، قهرمانان و مربیان ملی و خانواده این رشته ورزشی را برای اعتلای تکواندو کشورمان نادیده بگیرند.

همانطور که سیدمحمد پولادگر نیز در گفت‌گو با رسانه‌ها این افتخار بزرگ را ثمره همدلی، همراهی و تلاش‌های خانواده بزرگ این رشته ورزشی می‌داند و اعتقاد دارد رسیدن به این مهم حاصل تلاش های همگانی بوده است و نمی‌توان این موفقیت را به یک یا چند نفر مرتبط دانست.

از طرفی با وجود درستی نظر عالی‌ترین مقام تکواندو کشورمان نباید فراموش کرد در سالیان اخیر شخص محمد پولادگر در راس فدراسیون نیز تلاش‌های بسیار داشته است و همیشه تلاش کرده جایگاه رشته تکواندو در کشورمان را در تمامی زمینه‌ها ارتقا و امکاناتی در حد افتخارات این رشته پرافتخار ورزش کشورمان فراهم کند. اقداماتی که حتی در دوران کرونا نیز از سوی مسئولان فدراسیون تکواندو فراموش نشد و برگزاری مسابقات مجازی پومسه، برگزاری آزمون‌ها، رونمایی از اپلیکیشن تخصصی تکواندو و برگزاری سمینار علمی بین‌المللی بخش از این اقدامات بوده است. برنامه‌هایی که از چشم مسئولان فدراسیون جهانی رشته تکواندو دور نماند و نتیجه آن انتخاب فدراسیون تکواندو ایران به عنوان برترین فدراسیون جهان را رقم زد.

افتخاری ارزشمند برای ورزش کشورمان که هیچگاه در سالیان اخیر هیچ فدراسیون دیگری موفق به کسب آن نشده است و مانند سایر افتخارآفرینی‌ها رشته تکواندو در میادین معتبر در این زمینه نیز رشته تکواندو در زمره اولین‌ها و سردمداران ورزش کشور قرار داد. با حضور بزرگان، اساتید، پیشکسوتان، قهرمان جامعه ورزشی و علاقمندان این رشته توفیقات تکواندو کشورمان همچنان در سالیان اینده نیز می‌تواند ادامه داشته باشد تا همواره رشته تکواندو به عنوان نگینی درخشان برای ورزش کشورمان قلمداد شود.
تاريخ:يكشنبه 16 شهريور 1399 - 09:41