عسگری: حمایت‌ها باید ادامه داشته باشد


سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: تمرین المپیکی‌های تکواندو آغاز شد و از این پس بحث حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک می‌تواند تاثیرگذار و سرنوشت‌ساز باشد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو و به نقل از فارس، فریبرز عسگری در خصوص آغاز اردوی ملی‌پوشان تکواندو کشورمان، اظهار داشت: از مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک که با پیگیر‌ی‌هایشان مجوز آغاز اردوهای تکواندو را گرفتند تشکر ویژه‌ای دارم. چون اکثر کشورهای مطرح دنیا تمریناتشان را استارت زده‌اند و المپیک‌های ما از طریق فضای مجازی تمرینات رقبای خودشان را رصد می‌کردند و می‌دیدند به نوعی از آنها عقب افتاده‌اند، این موضوع از نظر ذهنی آنها را دچار آشفتگی می‌کرد. ولی هم اکنون بچه‌ها با روحیه و انگیزه تمرینات‌شان آغاز شد و نوید روزهای خوبی را به ما می‌دهد.

وی افزود:هدف‌گذاری که برای این دوره از اردوها داریم نفرات به سطح مطلوب خواهند رسید و به محض اینکه برنامه مسابقات از سوی فدراسیون جهانی اعلام شود، هدفمندتر به سمت اهداف‌مان پیش خواهیم رفت.

عسگری با اشاره به اینکه قبل از بیماری کرونا هم برنامه داشتیم، عنوان کرد: قبل از همه گیری ویروس کرونا برنامه‌ریزی کرده بودیم تا برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دو تیم کامل را داشته باشیم تا در این رقابتها و بازیهای المپیک توکیو شرکت کنیم و بالطبع نفرات‌مان بیشتر بود به سمت هدف‌گذاری از پیش تعیین شده خود می‌رفتیم. در حال حاضر به دلیل اینکه هنوز برنامه‌ای برای برگزاری مسابقات بین‌المللی اعلام نشده، نفرات‌مان را به خاطر شرایط بیماری کرونا به صورت محدود و 4 نفر اصلی به اردو دعوت کردیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس تمرینات عمومی را در دستور کار قرار داده‌ایم تا آمادگی نفرات را حفظ کنیم و به محض اینکه زمانبندی مسابقات مشخص شد تمرین اصلی شروع بشود.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص اینکه حمایت باید از رشته‌های مدال آور مطلوب باشد، خاطرنشان ساخت: به طور حتم از این پس بحث حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک می‌تواند تاثیرگذار و سرنوشت‌ساز باشد. چون منابع مالی فدراسیون تکواندو محدود است و هر چه قدر هم تلاش داشته باشند شاید نتواند شرایط ایده‌آل را برآورده کند. رشته‌های مثل تکواندو که صاحب مدال در بازیهای المپیک هستند برای کسب مدال زحمت می‌کشند به خاطر همین باید شرایط برای آنها فراهم شود تا بدون دغدغه از نظر مالی و تدارکاتی در اردوها حاضر شوند و مضیقه نباشند و با اطمینان خاطر برای کسب مدال المپیک پیش بروند.
تاريخ:پنجشنبه 20 شهريور 1399 - 09:21