چشم انتظاری 430 تیم و 9000 تکواندوکار برای آغاز فصل جدید مسابقات لیگ‌


رییس فدراسیون تکواندو با تاکید بر تداوم فعالیت 27 ساله لیگ‌های تکواندو، از چشم انتظاری 430 تیم و9هزار ورزشکار رشته تکواندو برای آغاز فصل جدید مسابقات لیگ‌های تکواندو نیز خبر داد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، سی و دومین نشست ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش روز دوشنبه 31 شهریورماه به میزبانی فدراسیون تکواندو برگزار شد.

پس از پایان این نشست، سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو در گفتگو با رسانه ها از تصمیم اعضای این ستاد برای واگذاری مجوز برگزاری رقابت‌ها و لیگ‌های ورزشی به فدراسیون پزشکی ورزشی خبر داد. رییس فدراسیون تکواندو کشورمان همچنین اعلام کرد که با توجه به حضور کارشناسان و پزشکان در فدراسیون پزشکی، اعضای این ستاد قطعا مناسبت‌ترین نهاد برای تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری مسابقات لیگ‌های ورزشی هستند.

رییس فدراسیون تکواندو با تاکید بر تداوم فعالیت 27 ساله لیگ‌های تکواندو، از چشم انتظاری 430 تیم و9هزار ورزشکار رشته تکواندو برای آغاز فصل جدید مسابقات لیگ‌های تکواندو نیز خبر داد. اتفاقی که حتی فدراسیون تکواندو برای محقق شدن آن پیشنهادهایی را نیز به ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش ارائه کرده است.

یکی از این پیشنهادات، آمادگی فدراسیون برای برگزاری مسابقات در فضای باز است. اتفاقی که کشور صربستان نیز در روزهای گذشته مسابقات خود را با این روش برگزار کرده است و در کشورمان نیز مانند بسیاری از اتفاقات دیگر، فدراسیون تکواندو خود را به عنوان اولین داوطلب برای انجام آن معرفی کرده است.

فدراسیون تکواندو پیش از این نیز در روزهای کرونایی با رونمایی از نخستین اپلیکیشن تخصصی تکواندو خود را به عنوان یکی از فدراسیون‌های پیش‌گام ورزش کشور معرفی کرده بود و در صورت صدور مجوز برگزاری مسابقات در فضای باز در این زمینه نیز می‌‌تواند تبدیل به اولین فدراسیون شود.

کسب عنوان برترین فدراسیون تکواندو جهان به خوبی ثابت کرده است که فدراسیون ایران یکی از برنامه‌محورترین فدراسیون‌های دنیا در رشته تکواندو است که هیچ گاه و در هیچ شرایطی فعالیت‌های خود را متوقف نکرده است و همواره به دنبال حرکت به سمت جلو بوده است.

مصداق این اتفاق نیز استارت مسابقات لیگ پومسه در روزهای آینده خواهد بود که به خوبی نشان دهنده برنامه‌ریزی مسئولان فدراسیون برای تداوم فعالیت‌های ورزشی حتی در روزهایی کرونایی است. قطعا بعد از برگزاری مسابقات پومسه، جامعه تکواندو، باشگاه‌ها، ورزشکاران و مربیان به دنبال برگزاری فصل جدید مسابقات لیگ کیوروگی خواهند بود.

مسابقاتی که می‌تواند برای نخستین بار با شکل و در فضایی متفاوت برگزار شود تا بار دیگر تهدیدها در فدراسیون تکواندو تبدیل به فرصت و هیجان و روحی دوباره به ورزش تکواندو تزریق شود. اتفاقی که تنها نیازمند صدور مجوز از سوی نهادها تصمیم گیرنده خواهد بود تا با رعایت پروتکل‌های دقیق بهداشتی این بار در فضای باز شاهد برگزار مسابقات باشیم و تجربه‌ای بزرگ را برای ورزش کشورمان رقم خورده شود.

تنها موضوع مهم در این زمینه نیز همانطور که رئیس فدراسیون تکواندو اشاره کرد، باید تصمیم گیری در این خصوص در سریعترین زمان ممکن گرفته شود تا با توجه به شرایط کشور، فصل سرد و سرمای زمستان محدودیت‌های دیگری را نیز ایجاد نکند.
تاريخ:سه شنبه 1 مهر 1399 - 19:55