ترکش‌های کرونا و روزهای طلایی که به هدر رفت


تکواندو روزهای طلایی زیادی را از دست داد. روزهایی که می توانست نیروهای جوان، مدعی و آینده دار را شناسایی کند. اتفاقی که همه ساله در دل لیگ رخ می‌دهد. اما امسال ناتمام رها شد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، مردان ملی‌پوش سرخوش و باانگیزه خود را برای المپیک آماده می کردند. دختران هوگوگوش نیز در یک رقابت نزدیک به دنبال این بودند تا از یکدیگر سبقت بگیرند و در فهرست بازیکنان اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک قرار بگیرند.
اما کرونا آمدو تمامی این رویاها را از بین برد. بازیکنان را خانه نشین کرد و آنها را در یک شرایط معلق و نامعلوم قرار داد.
المپیک به تعویق افتاد و مسابقات یک به یک لغو گردید.دراین میان مهمترین دغدغه بازیکنان وکادرفنی برگزاری مجدد اردوها و تمرین بازیکنان شد دغدغه ای که ماه ها ادامه داشت و در نهایت پس از کش و قوس های فراوان مجوز اردوها صادرشد.
مردان تمرینات خود را آغاز کردند و بانوان نیز از بیست مهرماه وارد اردو خواهند شد. بااین اوصاف مهم ترین دغدغه تکواندو گویا به پایان رسیده است. اما واقعیت امر این است که ترکش های کرونا به تکواندو تنها محدود به تعطیلی چندماهه اردوها نیست.

تکواندو روزهای طلایی زیادی را از دست داد. روزهایی که می توانست نیروهای جوان، مدعی و آینده دار را شناسایی کند. اتفاقی که همه ساله در دل لیگ رخ می‌دهد. اما امسال ناتمام رها شد.

کرونا مسابقات جهانی نوجوانان را نیز به تعطیلی کشاند. رقابت هایی که همواره بهترین ها را به کادرفنی معرفی می کرد و رقیبان تازه نفس برابر باتجربه ها قرار می گرفتند. با لغو این رقابت ها فرصتی برای کشف این نیروها نیست.

این در شرایطی است که طبق برنامه فدراسیون جهانی تکواندو تا پایان سال میلادی 2020 تمامی رویدادهای بین المللی نیز لغو گردیده است. با این اوصاف مجالی برای پرروش نیروهای مستعد نیز وجود ندارد. این در حالی است که تیم ملی تکواندو در یکی دوسال گذشته در برخی اوزان با فقر نیروهای کارآمد و قدرتمند روبرو بوده است. موضوعی که تا پیش از شیوع ویروس کرونا در فهرست دغدغه‌های کادرفنی قرار داشت و امید می رفت که این نیاز به زودی مرتفع گردد.

و حالا دراین فضای به وجود آمده جنس دغدغه ها هم تغییر کرده است. درشرایط فعلی شاید کسی نگران این مطلب نیست که باتوجه به پابه سن گذاشتن سجاد مردانی چه کسی قرار است نماینده وزن آخر تیم ملی باشد. در وزن 87- کیلوگرم کدام تکواندوکاری می تواند دلمان را قرص نگه دارد. دروزن سوم آیا میتوان به همان ملی پوشان پیشین دلخوش بود؟
در وزن ششم (80-) کیلوگرم هم که مدتهاست با خلاء نیروی آماده روبرو هستیم و تازه واردها هم که آمدند نتوانستند به خوبی درس پس بدهند. دراین شرایط به نظر می رسد پس از خاتمه کرونا تکواندو برای تشکیلی یک تیم یکدست و قدرتمند کار سختی در پیش دارد. تیمی که تنها روی یکی دوبازیکنش قول مدال ندهد.
تاريخ:شنبه 5 مهر 1399 - 19:09