صالحی‌امیری: تکواندو آبروی ورزش ایران است


رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در خانه تکواندو اعلام کرد که این رشته آبروی ورزش ایران است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌‌های ملی، علیرضا رحیمی و محمد علیپور عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک امروز (دوشنبه - 20 بهمن‌ ماه) با حضور در خانه تکواندو با مسئولان و ملی‌پوشان تکواندو آقایان، بانوان و پاراتکواندو دیدار کردند.

رئیس کمیته ملی المپیک پس از حضور در خانه تکواندو ابتدا بر مزار شهدای گمنام حاضر و ادای احترام کرد. در ادامه سیدمحمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو به ارائه گزارشی از شرایط فدراسیون و ملی‌پوشان تکواندو پرداخت و با اهدای یادبودی از رئیس کمیته ملی ‌المپیک تقدیر کرد. صالحی امیری نیز از محمداسماعیل آذرپاد و مریم عربی دو نفر از اساتید و پیشکسوتان تکواندو آقایان و بانوان تجلیل کرد و با این اساتید به گفت‌وگو پرداخت.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ابتدا باید دهه فجر را گرامی بداریم که هویت ما در عرصه ملی و جهانی از برکات انقلاب و امام راحل عظیم‌الشان است و قدردان باشیم که هویت خود را مدیون شهدا هستیم. اگر امروز احساس غرور و غیرت داریم به دلیل فدا شدن جان هزاران انسان است تا در ملت در آسایش باشند. حقیقتا تکواندو آبروی ورزش ایران است و ما قدردان پولادگر، کادرفنی و همه هیئت‌های کشور هستیم. پولادگر نسبت به تکواندو چنان تعصبی دارد که در کمتر کسی دیدم و از عمق جان برای این رشته فعالیت می‌کند و ما قدردان او هستیم.

وی تصریح کرد: تکواندو، کاراته و کشتی امیدهای اول ما در آسیا و جهان و در حال حاضر المپیک هستند. تکواندو فرصت کسب 4 مدال را در المپیک دارد و با پولادگر هم عقیده هستم باید حمایت بیشتری از این رشته داشته باشیم. تکواندو فدراسیون آرام و بی‌حاشیه است و یکی از دلایل موفقیت این رشته را در مدیریت و آرامش و ثبات مدیریتی می‌دانم . ما و وزارت ورزش سعی کردیم برای کمک به تکواندو کوتاهی نکنیم و در سال بعد حتما جهشی در بودجه فدراسیون شکل خواهد گرفت. سرپرست کاروان و فخری حساسیت ویژه نسبت به تکواندو دارند و تعهد می‌کنیم ترانسپورت پروازی را برای رویدادهای آینده که چهار تورنمنت بلغارستان، صربستان، ترکیه و اردن است را تامین کنیم تا فدراسیون دغدغه کمتری داشته باشد. در خصوص بودجه سال بعد نیز علاوه بر بودجه مصوب بودجه ویژه‌ای نیز برای رشته‌های المپیک خواهیم داشت و تا المپیک در لحظات شیرین و تلخ کنار شما تکواندو خواهیم بود.

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: آمار آموزشی 9811 نفر بسیار چشمگیر و ارزشمند است و یکی از دلایل اصلی موفقیت فدراسیون‌ها توجه به پایه‌ها است که تکواندو همیشه توجه داشته است. حضور زنان برای ما دو موضعیت دارد و باید به دنیا ثابت کنیم نگاه برابر به زنان داریم و فقط به مدال‌آوری فکر نمی‌کنیم. قضاوت ناعادلانه‌ای نسبت به جمهوری اسلامی در دنیا وجود دارد و به حای شعار با عمل خود ثابت کنیم نگاه تبعیض آمیری نداریم. با هماهنگی استان قدس، مجتمع ورزشی استان قدس در مشهد را برای هماهنگی اردوهای رشته‌های المپیکی در سال 1400 فراهم کردیم. کمیته ملی المپیک هزینه یک دوره اردو در خارج از تهران را تقبل خواهیم کرد.مطمئن باشید در هر شرایطی کنار تکواندو هستیم و خود فدراسیون نیز سربلند است و به همه عزیزان و قهرمانان، پیشکسوتان و مدیران خسته نباشید می‌گویم و آرزوی موفقیت داریم. ما علاوه بر بودجه جاری برای رشته گ‌های المپیکی کمک ویژه خواهیم داشت. با هماهنگی فدراسیون تکواندو تندیس استاد اسماعیل آذرپاد را خواهیم ساخت و در فدراسیون نصب خواهیم کرد تا نسل جدید احساس غرور داشته باشد.
تاريخ:دوشنبه 20 بهمن 1399 - 18:50