چرا تکواندو آبروی ورزش ایران است؟


حمایت‌ها و صحبت‌های دلگرم کننده رئیس کمیته ملی المپیک از رشته و فدراسیون تکواندو در این دیدار به خوبی نشان داد که فدراسیون و مجموعه بزرگ تکواندو در سالیان اخیر به خوبی در مسیر درست حرکت کرده است.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، سیدرضا صالحی امیری و هیئت همراه کمیته ملی المپیک روز دوشنبه 20 بهمن ماه با حضور در خانه تکواندو با مسئولان، کادرفنی تیم‌های مردان و زنان و پاراتکواندو بانوان دیدار کردند.

رئیس کمیته ملی المپیک در این دیدار، بار دیگر رشته تکواندو را آبروی ورزش ایران دانست و اعلام کرد که به دلیل عملکرد فدراسیون تکواندو قدردادن زحمات سیدمحمدپولادگر، کادرفنی تیم‌های ملی و خانواده بزرگ این رشته ورزشی است.

صالحی امیری یکی از دلایل موفقیت رشته تکواندو در سالیان اخیر را آرامش و دوری از حاشیه این رشته ورزشی و ثبات مدیریتی فدراسیون تکواندو عنوان کرد. موضوعی که به خوبی نشان از رضایت رئیس کمیته ملی المپیک از شرایط تکواندو دارد و آرامش این فدراسیون را که حاصل تلاش همه خانواده بزرگ تکواندو ایران است را از دلایل موفقیت‌های فدراسیون می‌داند.

همچنین صالحی امیری، توجه به بحث آموزش فدراسیون تکواندو را یکی از اتفاقات ارزشمند مدیریتی این فدراسیون نام برد و بار دیگر از توجه فدراسیون به رده‌های پایه تقدیر کرد. اتفاقی که در سالیان اخیر همواره مورد تاکید مسئولان فدراسیون تکواندو بوده است و ثمره آن نیز نتایج درخشان تیم‌های پایه کشورمان در رده‌های سنی پایه در مسابقات قهرمانی آسیا، جهان و المپیک جوانان بوده است.

سرمایه‌های انسانی که با مدیریت و هزینه فدراسیون تکواندو رشد کردند و حفظ آنها نیز یکی از دغدغه‌های مسئولان فدراسیون تکواندو است و در این دیدار خواستار توجه بیشتر از لحاظ بودجه به فدراسیون شدند تا روند رو به رشد بازیکنان این رده سنی ادامه داشته باشد و آنها به دلیل شرایط بد اقتصادی به حال خود رها نشوند. خواسته‌ای که با همراهی و موافقت رئیس کمیته ملی المپیک همراه شد و او قول داد که در سال 1400 علاوه بر بودجه جاری فدراسیون، نگاه ویژه‌ای نیز به فدراسیون‌های المپیکی از جمله تکواندو خواهد داشت.

از دیگر مباحث مهم صحبت‌های صالحی امیری در این جلسه توجه فدراسیون تکواندو به ورزش بانوان است که نشان از عدم نگاه تبعیض جنسیتی در میان مدیران فدراسیون و مسئولان ورزش کشور است. موضوعی که به اعتقاد رئیس کمیته ملی المپیک تنها با عمل و حمایت از ورزش بانوان اثبات خواهد شد تا تبلیغات رسانه‌های بیگانه را نقش بر آب کند. خوشبختانه با آمار نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو مبنی بر سهم 49 درصدی بانوان از جامعه بزرگ رشته تکواندو به خوبی عدم وجود نگاه جنسیتی در این فدراسیون را اثبات کرد و نشان داد که برای مسئولان فدراسیون تنها بخش مردان این فدراسیون از اهمیت برخوردار نیست و تکواندو بدون حضور و فعالیت بانوان معنایی نخواهد داشت.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین با صحبت‌های رئیس فدراسیون تکواندو برای حمایت ویژه از رشته های پرامید کاروان ایران در المپیک توکیو موافقت کرد و قول داد که تلاش خواهد کرد که در کنار وزارت ورزش و جوانان نه تنها از برنامه‌های فدراسیون تکواندو حمایت کند، بلکه نگاه ویژه‌ای نیز در بحث آماده‌سازی ملی‌پوشان تکواندو برای حضور قدرتمند در المپیک توکیو داشته باشد. اتفاقی که اولین اقدام آن نیز تقبل هزینه‌های سفر تیم ملی تکواندو مردان به تورنمنت و اردوی مشترک بلغارستان و بانوان به تورنمنت ترکیه، اردوی صربستان و مسابقات کسب سهمیه المپیک در اردن بود.
حمایتی که در شرایط سخت اقتصادی فدراسیون تکواندو می‌تواند بار بزرگی مالی را از دوش یکی از پرامیدترین رشته‌های ورزش کشورمان بردارد و باعث شود تا ملی‌پوشان و کادرفنی بدون استرس تنها به آماده‌سازی و حضور قدرتمند در المپیک فکر کنند.

حمایت‌ها و صحبت‌های دلگرم کننده رئیس کمیته ملی المپیک از رشته و فدراسیون تکواندو در این دیدار به خوبی نشان داد که فدراسیون و مجموعه بزرگ تکواندو در سالیان اخیر به خوبی در مسیر درست حرکت کرده است و با عملکرد موفقیت امیز خود از مسئولان ورزش کشور نمره قبولی دریافت کرده است.
از طرفی این عملکرد موفق سطح توقعات را از رشته اول رزمی کشور بالا‌تر نیز برده است. موضوعی که در کنار شیرینی دیده شدن تلاش‌های خانواده بزرگ تکواندو مسئولیت‌های آنها را در آینده برای موفقیت در المپیک، مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی نیز بیشتر خواهد کرد.

موفقیت‌هایی که تنها با همراهی و دلسوزی خانواده تکواندو از برنامه‌های کادرفنی، فدراسیون تکواندو و قهرمانان این رشته محقق خواهد شد تا در آینده نیز همچنان تکواندو ایران به عنوان الگویی برای سایر رشته‌های ورزش کشور باشد و دوباره دل مردم عزیز کشورمان را با موفقیت در میادین بین‌المللی شاد کند.
تاريخ:پنجشنبه 23 بهمن 1399 - 17:44