تمجید: چالش سازمان لیگ تکواندو با تیم‌ها به خاطر اجرای صریح قانون است


سرپرست سازمان لیگ تکواندو گفت: وقتی نص صریح قانون را در دستور کار خود قرار بدهیم، مطمئناً کار درست را انجام دادیم و گاهی چالش‌هایی در ذهن تیم‌ها ایجاد می‌شود که با مذاکره حل و تعیین تکلیف صورت می‌گیرد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو و به نقل از تسنیم، محسن تمجید درباره انصراف تیم کن و اعتراض تیم مقاومت پیش از برگزاری مسابقات لیگ دست یک تکواندو اظهار داشت: تیم تکواندوی کن با توجه به سیاست داخلی خود تصمیم گرفت در لیگ دسته یک شرکت نکند. تیم مقاومت نیز با توجه به انصراف تیم لیگ برتری پاس از حضور در مسابقات جام خلیج فارس، قصد استفاده از بازیکنان سربازی را که مشمول پارامترهای حضور در دسته یک بودند، داشت و بر اساس مفاد آیین‌نامه نیز از این بازیکنان استفاده کرد.

وی درباره چالش‌های سازمان لیگ و تیم‌های لیگ تکواندو خاطر نشان کرد: وقتی نص صریح قانون را در دستور کار خود قرار بدهیم، مطمئناً کار درست را انجام داده‌ایم. درباره این چالش‌ها نیز گاهی ابهاماتی در ذهن تیم‌ها ایجاد می‌شود که با مذاکره حل و تعیین تکلیف می‌شود. به نظر من چالش باعث سازندگی خواهد شد و به تنویر افکار عمومی کمک می‌کند، اما اجرای صریح قانون ملاک ماست و براساس پارامترهای آیین‌نامه کارها را انجام می‌دهیم.

سرپرست سازمان لیگ راجع به تقاضای تیم‌ها برای فراهم شدن شرایط جهت حضور همه پتانسیل‌های تکواندو در سال خاص کرونا در مسابقات گفت: ما نمی‌توانیم قانون را سال به سال عوض کنیم. قانون همیشه قانون است و تغییر قانون برای یک سال خاص منطقی نیست. در مورد یکسری موارد و شرایط امکان انعطاف وجود دارد، اما عدم تغییر قانون بهتر است و تغییر قانون بی‌نظمی ایجاد می‌کند.

تمجید درباره کیفیت جام نقش جهان تصریح کرد: سطح این مسابقات در حد لیگ خودش است، نه لیگ برتر تکواندو. هر لیگ را باید با خودش مقایسه کرد و این را در نظر گرفت که بازیکنان بیش از یک سال در مسابقات رسمی شرکت کردند و این نحوه برگزاری برای آنها جالب بود. حضور تیم‌ها در هتل و امکاناتی که فدراسیون برای تیم‌ها و بازیکنان در نظر گرفت باعث شد تا آنها با ضریب خطای صفر در مسابقات شرکت کنند که اتفاق خوبی بود.

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود تست‌های کرونا به گونه‌ای گرفته می‌شود تا جواب آنها منفی باشد، یادآور شد: با صراحت تمام می‌گویم این موضوع غیرممکن است. ما با آزمایشگاه بیمارستان پارس که یکی از معتبرترین آزمایشگاه‌های کشور است، قرارداد بستیم و تا الان نیز موارد مثبت کم نبوده و در هر دوره اعلام شده است، اما نخواستیم در رسانه‌ها مطرح شود.

سرپرست سازمان لیگ تکواندو در خاتمه اظهار داشت: پیش از مثبت اعلام شدن تست‌ها عزیزانی که تست‌شان مثبت باشد از هتل خارج و دیگر بازیکنان نیز قرنطینه می‌شوند که هر بازیکن در یک اتاق قرار دارد و هیچ برخوردی صورت نمی‌گیرد. پذیرایی نیز داخل اتاق‌ها انجام می‌شود تا جواب تست‌ها بیاید و پس از آن اگر جواب هر تستی جوابش مثبت باشد، آن شخص اتاق را خالی می‌کند و ضدعفونی صورت می‌گیرد. در مجموع تست‌های لیگ‌های مختلف نیز حدود 15 تا 20 مورد مثبت اتفاق افتاده است.
تاريخ:جمعه 1 اسفند 1399 - 20:57