پولادگر: در مورد برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه به جز ما کسی اعتراض نکرد


رئیس فدراسیون تکواندو گفت: برای اولین بار مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک در دو کشور برگزار می‌شود و ما به این موضوع اعتراض کردیم، اما کشورهای دیگر همراه ما نبودند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو و به نقل از تسنیم، سیدمحمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو درخصوص اینکه با حضور در فدراسیون تکواندو از سال 79 یکی از قدیمی‌ترین روسای فدراسیون‌های ورزشی کشور است، گفت: از اولین دوره‌ای که روسای فدراسیون‌ها با برگزاری مجمع انتخاباتی انتخاب شدند، این افتخار را داشتم در خدمت جامعه تکواندو و ورزش کشور باشم.

وی در خصوص پویایی فدراسیون تکواندو در طی سالیان طولانی عنوان کرد: اینکه چه کردیم را دیگران باید بیشتر قضاوت کنند. مبنای من و همکارانم در فدراسیون تکواندو همواره این بوده است که خود را بدهکار مردم و کشور می‌دانستیم و هیچ وقت فکر نکردیم جایگاه فعلی نقطه آخر است و همیشه فکر کردیم می‌توانیم شرایط بهتر و جایگاه بالاتری داشته باشیم. برای همین است که همیشه دوستان، همکاران و روسای هیئت‌ها به فکر این بودند که با کار و تلاش بیشتر بتوانند شرایط بهتری را برای تکواندو ایران و جایگاه‌مان در جهان تعریف کنند و نقطه توقفی نداشته باشند.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص اینکه شرایط تکواندو ایران برای حضور در توکیو به نسبت دورهای گذشته المپیک چگونه است، گفت: مردم عزیزان می‌دانند آسیب آرمین هادی‌پور آسیب جدی است. علی‌رغم اینکه خیلی‌ها عنوان کردند تعویق یک ساله المپیک مشکلی نیست، اما ضربه بزرگی بود. با این حال چون شرایط برای همه یکسان است نمی‌توانیم بگویم فقط برای ما بوده است. تعویق المپیک به بچه‌ها لطمه وارد کردند و آنها آماده بودند در میدان المپیک هنرنمایی کنند و توانمندی خود را به نمایش بگذارند. اوایل سال گذشته با تعویق یک ساله المپیک ناخواسته شوک وحشتناک برای همه دنیا اتفاق افتاد. مشکلاتی در این مدت پیش آمد که اصلاً غیرقابل پیشگیری بود و همین شرایط نیز برای ما پیش آمد و آرمین هادی‌پور آسیب دید.

پولادگر در خصوص مصدومیت هادی‌پور گفت: آسیب آرمین زمانی اتفاق افتاد که او طبق برنامه کادرفنی به تنهایی در ساحل تمرین می‌کرد. شاید بعضی بگویند چرا در زمان مصدومیت هادی‌پور اقدام نکردیم، اما در آن مقطع آنقدر همه در شوک کرونا بودند که نمی‌توانستیم ورزشکار خود را به تهران بیاوریم و او را مداوا کنیم و بیشتر در آن مقطع بیشتر نگران جان ورزشکاران بودیم تا آسیب دیدگی.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که شهریورماه اردوها آغاز شد، کمیسیون پزشکی اعلام کرد که مصدومیت هادی‌پور نیاز به جراحی ندارد و قابل ترمیم است. ادامه تمرینات باعث آسیب شد او در زمان گرم کردن در مسابقات لیگ دچار آسیب دیدگی دیگری شود و نهایتاً در کمیسیون بعدی نظر بر عمل حراجی بود، اما زمانی برای جراحی آرمین نداشتیم. این آسیب نیز یک آسیب شایع در ورزشکاران است و در حال حاضر پزشک ما در حال تمرین با آرمین است و او رفته رفته تمرینات تکواندو را آغاز کرده است و امیدواریم بتواند موفق عمل کند.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک و قهرمانی آسیا در دو کشور مختلف و مشکلات این نحوه برگزاری به برنامه "کادرفنی" شبکه ورزش گفت: متاسفانه اولین بار است که این شکل برگزاری اتفاق می‌افتاد و علاوه بر هزینه‌ای که برای کشورها دارد، واقعا منطقی نیست در یک کشور مسابقات کسب سهمیه باشد و در کشور دیگر مسابقات قهرمانی قاره باشد. به این موضوع اعتراض کردیم، اما معمولا کشورها همراهی نمی‌کنند. به هر حال شرایط برای همه کسانی که می‌خواهند سهمیه بگیرند یکسان است و ما نیز مجبوریم این شرایط را بپذیریم و امیدوارم دختران ما نیز موفق به کسب سهمیه شوند.

پولادگر در خصوص شانس دختران ما برای کسب سهمیه المپیک تاکید کرد: ما دو فرصت کسب سهمیه در بانوان داریم و در گروه پاراتکواندو نیز قصد داریم برای اولین بار سهمیه مسابقات پارالمپیک را کسب کنیم. پاراتکواندو اولین حضور رسمی را در توکیو تجربه می‌کند. در گروه پسران دو سهمیه گرفتیم و در گروه دختران نیز امیدوارم دو سهمیه در تکواندو و پاراتکواندو کسب کنیم.

وی درخصوص مرکز جهانی تکواندو ایران تصریح کرد: مراکز جهانی قرار بود در دنیا و در چندین کشور افتتاح شود. در مقطعی دکتر چو اعلام کرد که به شرطی که کشورها در تکواندو سرمایه‌گذاری کنند، فدراسیون جهانی آمادگی دارد یکسری مراکز جهانی در کشورها دایر کند. ما اولین کشوری در جهان بودیم که درخواست افتتاح آن را 10 سال پیش دادیم و با حضور رئیس فدراسیون جهانی این مرکز را در ایران افتتاح کردیم.

رئیس فدراسیون تکواندو افزود: البته فدراسیون جهانی به خیلی از وعده‌های خود عمل نکرد و قرار بود بسیاری از دوره‌های فدراسیون جهانی به صورت متمرکز در این مراکز جهانی برگزار شود. با این حال فکر می‌کنم مرکز جهانی خیلی برای ما آورده داشت و مهمترین آن اعتباری بود که در حوزه دانش فنی برای کشورمان ایجاد کرد. مهمترین عامل برای اینکه مرکز پررونق داشته باشیم دانش فنی است و تجهیزات، هتل، اقامت ویژه و سالن بدنسازی به تنهایی کفایت نمی‌کند.

پولادگر در خصوص دلایل برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی بلغارستان گفت: ما کشوری را دعوت نمی‌کنیم و این تقاضای خود کشورها است که با دانش فنی ایران آشنا و سطح فنی خود را ارتقا بدهند. حضور مربیان ایرانی در کشورها به این موضوع کمک کند. در حال حاضر کشور اردن به عنوان میزبان مسابقات کسب سهمیه درخواست برگزاری اردو مشترک با دختران و پسران ما را دارد و قرار است از 26 فروردین اردوی مشترکی در بخش بانوان و آقایان با اردن داشته باشیم. درخواست اردن در ایام تعطیلات به دست ما رسید و ما امروز به شورای برون مرزی برای برگزاری این اردو نامه زدیم تا اردوی مشترکی در ایران با اردن داشته باشیم.

وی در خصوص شرایط ایران در بحث تجهیزات ورزشی و تولید داخلی افزود: الحمدالله تمام تجهیزات تکواندو را به کمک متخصصان و مهندسین جوان داخل تولید و استفاده می‌کنیم. در حوزه تجهیزات ورزشی فقط تولید نیست و متاسفانه بحث بیزنس نیز وارده این عرصه شده است و فدراسیون جهانی با اخذ مبالغ کلان بعضی از برندها را تایید می‌کند و ورزشکاران را مجبور می‌کند در مسابقات از این برندها استفاده کنند. ما مجبور هستیم برای مسابقات از برندها و تجهیزات خاص استفاده کنیم، اما برای مسابقات داخلی از تولیدات داخلی استفاده می‌کنیم.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص استفاده از نفوذ ایران برای معرفی برندهای محصولات داخلی به اتحادیه تکواندو آسیا و فدراسیون جهانی گفت: برای اینکه برندی تاییدیه بگیرد، در ابتدا باید توان مبلغ پرداختی مورد نظر اتحادیه تکواندو آسیا و فدراسیون جهانی را داشته باشد. بعضاً تولیدکنندگان ما این آمادگی را ندارند، اما ما آمادگی معرفی آنها را داریم تا بعد از دریافت تاییدهای مورد نظر، از طرف فدراسیون جهانی به دنیا معرفی شوند.

پولادگر در خصوص استفاده از ظرفیت نخبه‌گان تکواندو ایران تصریح کرد: فکر می‌کنم همه نخبه‌ها کنار ما هستند، مگر اینکه فردی با توجه به شرایط نخواسته باشد. در فدراسیون تکواندو به روی هیچ کسی بسته نیست و هیچ وقت در فدراسیون به روی نخبگان و پیشکسوتان که دانش و توانایی برای توسعه و ارتقای تکواندو داشتند بسته نبوده است. ایده‌های نو را می‌پسندیم و خدا را شکر در حوزه آموزش تا حد زیادی موفق بودیم. یکی از اعتقادات ما این است که علم می‌تواند جایگاه کشورها را در ورزش و همه حوزها تعیین کند و هر چه دانش ما بیشتر باشد می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم. خیلی در این حوزه متمرکز شدیم و یکی از اهداف ما بوده است و تا حد زیادی نیز به آن نائل شدیم.

وی در خصوص اینکه از بودجه فدراسیون در سال 99 با توجه به عدم اعزام و رویدادها در چه بخش‌هایی استفاده شده است، گفت: اگر ما در سال 99 شرایط اعزام داشتیم به هیچ وجه بودجه پرداختی کفاف هزینه‌ها را نمی‌داد. کرونا کمترین حُسن را داشته است، اما اگر حُسنی داشته باشد متوقف شدن رویدادهای بین المللی بود. با این حال در توسعه آموزش توانستیم 49 دوره آموزشی را در سال کرونایی برگزار کنیم و یک سرمایه گذاری خوب در این حوزه انجام شد.
تاريخ:شنبه 15 فروردين 1400 - 12:21