چرایی اخراج بسحاق از تیم ملی تکواندو/تصمیمی در راستای منافع ملی


عسکری علاج واقعه قبل از وقوع کرد و با اخراج بسحاق تیم ملی را از ورود به حواشی حفظ و منافع ملی را مصون نگه داشت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو؛ فریبرز عسکری مرد بااخلاق تکواندو ایران را همه میشناسند و حمایت وی از علی محمد بسحاق مربی بدنساز تیم ملی زبانزد خاص وعام است. زمانیکه افراد شایسته تری از بسحاق وجود داشتند که میتوانستند در کنار سرمربی تیم ملی باشند و کارشناسان بسیاری نیز مخالف حضور وی در کادر فنی تیم ملی بودند این عسکری بود که مرد و مردانه تمام قد ایستاد و از دستیار خود حمایت کرد.

حال چه شده است که مربی صبور تیم ملی عطای همکاری با بسحاق را به لقایش بخشیده و او را اخراج کرده است؟ چرا و به چه دلیل سرمربی تیم‌ ملی شخصا تصمیم به قطع همکاری با یاردیرین خود که بارها از وی حمایت کرده، گرفته و از اسم وی عبور کرده است؟


بررسی مصاحبه اخیر بسحاق یک دلیل را روشن می کند. بسحاق در مصاحبه اش به دروغ بیان می کند که استعفا داده در حالیکه اخراج شده است و به نظر می رسد او در زمان همراهی تیم ملی هم با همین کارهایش اوضاع را آشفته می کرده است. حتی برخی اخبار دلیل اختلاف عسکری و ساعی را نیز صحبت های بسحاق عنوان می کنند.

بررسی مصاحبه اخیر بسحاق دو خصلت دیگر را برای بدنساز اخراج شده تکواندو مشخص می کند. خود بزرگ بینی و عدم رعایت سلسله مراتب. بسحاق در مصاحبه اش اعلام می کند که انتظار اختیار تام در تیم ملی داشته و خود را محق می داند که مستقیما با رییس فدراسیون درباره تیم ملی صحبت کند، این در حالیست که مسئولیت تیم ملی با سرمربی است و بدنساز باید با سرمربی هماهنگ بوده و به وی گزارش دهد.

خود بزرگ بینی بسحاق آنجا مشهودتر است که وی با نزدیک کردن خود به هادی ساعی سعی می کند جایگاه خود را بالا ببرد و در این مسیر بارها و بارها از اسم ساعی سوءاستفاده می کند.

در سالی که گذشت حضور بسحاق در یکی از تیم های باشگاهی این شائبه را بوجود آورد که او از جایگاه خود در تیم ملی برای منافع باشگاهش سوء استفاده می کند. واضح است که مربی تیم ملی نباید در نقش یک واسطه و مدیربرنامه ظاهر شود و برای یک باشگاه اقدام به جذب بازیکن کند. مربی ملی باید اخلاق حرفه‌ای را مد نظر داشته و شأن و جایگاه خود را بداند و آن را حفظ کند. در آن زمان فریبرز عسکری در این خصوص سکوت کرد، اما بی شک رفتار غیرحرفه ای بسحاق در ذهن عسکری ماند.

مصاحبه اخیر بسحاق نشان از اختلافش با عسکری دارد، به نظر میرسید تاریخ در حال تکرار بود و اگر این روند ادامه پیدا می کرد و دو قطبی شدن اردوی تیم ملی حادث می شد، ممکن بود حوادث تلخ ریو ناشی از اختلاف نظر مقانلو و بی باک تکرار شود و در این بین تکواندو آسیب ببیند.

با این اوصاف عسکری علاج واقعه قبل از وقوع کرد و با اخراج بسحاق تیم ملی را از ورود به حواشی حفظ و منافع ملی را مصون نگه داشت.
تاريخ:سه شنبه 25 فروردين 1400 - 23:33