27004 يكشنبه 20 اسفند 1396 - 08:44


آنالیزور حلقه مفقوده این روزهای تکواندو

حالا که مسئولان کمیته فنی و رئیس فدراسیون تکواندو در بحث تیم ملی بر لزوم داشتن کادری مجرب اعم از سرمربی، دستیاران و مدیرفنی تصمیم گرفتند باید به آنها توصیه کرد بر نقش بالای آنالیزور در چارت سازمانی تیم ملی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، پس از انتخاب کادرفنی تیم ملی تکواندو حالا مسئولان کمیته فنی فدراسیون به دنبال تعیین مدیرفنی برای تیم ملی هستند. تصمیمی که در خصوص اهمیت آن پیش‌تر صحبت کردیم و خوشبختانه عزم جدی نیز در مسئولان فدراسیون تکواندو برای این مهم دیده می‌شود.
حالا که مسئولان کمیته فنی و رئیس فدراسیون تکواندو در بحث تیم ملی بر لزوم داشتن کادری مجرب اعم از سرمربی، دستیاران و مدیرفنی تصمیم گرفتند باید به آنها توصیه کرد بر نقش بالای آنالیزور در چارت سازمانی تیم ملی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.
پستی که این روزها در بیشترین کشورهای صاحب نام تکواندو طراحی شده است و برخی از کشورها حتی از گروه آنالیز برای آگاهی از توانایی قدرت‌ها و بازیکنان استفاده می‌کنند. در سالیان اخیر در تمامی رشته‌های پرفدار نقش‌ آنالیزورها به خوبی مشخص شده است و بسیاری از رشته‌های ورزشی در داخل کشورمان نیز با پی بردن به اهمیت جایگاه آنالیز در ورزش قهرمانی از متخصصان این موضوع استفاده می‌کنند.
فدراسیون تکواندو به عنوان یکی از رشته‌های المپیکی کشورمان به خوبی در سالیان اخیر نشان داده است در تمامی رده‌های سنی به لزوم داشتن تشکیلات اصولی اهمیت می‌دهد و حالا به نظر می‌رسد وقت آن رسیده است تا در زمینه حضور آنالیزور نیز تصمیم مهم وحیاتی اتخاذ کند. با پیشرفت تکواندو در سالیان اخیر و برگزاری مسابقات متعدد در سرتاسر جهان، فدراسیون تکواندو نیز می‌تواند با همفکری با کمیته فنی، کادرفنی و مدیرفنی تیم ملی با تشکیل کمیته آنالیز یا حتی بهره‌مندی از یک یا چند آنالیزور به خوبی تمام اتفاقات این رشته ورزشی را رصد و بازیکنان و کادرفنی را از قدرت رقبا آگاه سازد.
باید قبول کنیم با افزایش سهمیه تکواندو از المپیک ریو دیگر کشورها مانند گذشته با این رشته ورزشی برخورد نمی‌کنند و هر روز شاهد حرفه‌ای شدن تمامی کشورها در این رشته هستیم. تصمیمی که در صورت اتفاق در تکواندوکشورمان یک گام دیگر برای موفقیت تکواندو کشورمان برداشته خواهد شد و قطعا در صورت تعامل کمیته آنالیز یا آنالیزورهای تیم ملی با شخص سرمربی به خوبی بهره آن را در میادین معتبر دریافت خواهیم کرد.
تشکیل کمیته آنالیز برای فدراسیون تکواندو علاوه بر استفاده در بحث فنی تیم ملی حتی می‌تواند منجر به اتفاقات خوب دیگری نیز برای این رشته در ورزش کشورمان باشد. این کمیته حتی می‌تواند با بررسی رویدادهای مختلف هر از چند گاهی در جلسات توجیهی با سرمربیان تیم‌های باشگاهی از آخرین تغییر وتحولات و دستاوردهای تکواندو دنیا صحبت و نسبت به همگام سازی سطح فنی مربیان داخلی اقدام کند.