27010 سه شنبه 22 اسفند 1396 - 10:43


نورتاتار: ایران و مردم آن را دوست دارم/ حالا نوبت طلای المپیک است

نایب قهرمان المپیک ریو گفت: من ایران و مردم آن را دوست دارم، برخلاف آنچه بیرون از ایران نمایش می دهند، ایران پر است از مهربانی.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، «نورتاتار» تکواندوکار تیم زنان ترکیه که دو مدال نقره و برنز المپیک، طلا و نقره جهان، طلا، نقره و دو برنز اروپا و طلای بازیهای اروپایی را در کارنامه دارد، اسفندماه سال ۹۵ با مهران عسگری قهرمان دانشجویان جهان و عضو پشین تیم ملی کشورمان ازدواج کرد.

وی که برای دیدار با خانواده مهران به تهران سفر کرده از برنامه های آتی خود و نفش قهرمانی ایرانی در موفقیت های اخیرش گفت.

عضو تیم ملی زنان ترکیه گفت: نزدیک به ۱۸ ماه است که با مهران تمرینات بدنسازی و فنی را پیگیری می کنم. در این مدت خیلی برای من مفید بود و مدالهایی که تو یک قدمی از دست چون طلای جهان و نقره گرندپری را هم کسب کردیم.

«نور» ادامه داد: در جریان مسابقات چین دچار آسیب دیدگی شدم و پس از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت مدتی است که تمرینات خود را آغاز کرده ام. در المپیک ۲۰۱۲ برنز و در ۲۰۱۶ نقره کسب کردم. حالا نوبت طلای المپیک است که ابتدا برای کسب سهمیه تلاش خواهم کرد و بعد توکیو ۲۰۲۰، البته در این مسیر قهرمانی جهان و قهرمانی اروپا را نیز داریم که خیلی جدی به آنها فکر می کنم.

بانوی تکواندوکار ترکیه ای در مورد سطح تکواندو بانوان ایرانی هم گفت: در چند سال اخیر بانوان ایرانی حرکت رو به جلو و خوبی داشته اند و مدالهای با ارزشی در المپیک و جهانی کسب شده است. امیدوارم بازهم در مسابقات مهم پیش رو اخبار خوبی از این زنان با استعداد منتشر شود.

وی در مورد علت سفر به تهران گفت: من فقط برای دیدار با خانواده مهران، پدر و مادرش به تهران سفر کردم. در تهران نیز برنامه ام در کنار دید و بازدید تفریح است و برنامه تمرینی را بعد از بازگشت به ترکیه پیگیری می کنم.

«نورتاتار» در پایان گفت: من ایران و مردم آن را دوست دارم. برخلاف آنچه بیرون از ایران نمایش می دهند، ایران پر است از مهربانی و من از ایران بودن و مصاحبت با ایرانی ها لذت می برم.
منبع: مهر