27011 سه شنبه 22 اسفند 1396 - 11:10


گوی و میدان، تیم ملی در انتظار مدعیان

مسابقات آزاد کشوری بهترین فرصت برای تمام بازیکنانی خواهد بود که ادعای حضور در تیم ملی را دارند و با حضور در این مسابقات می‌توانند عیار خود را محک بزنند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، فریبرز عسکری در اولین مصاحبه‌های خود بعد از انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی از برگزاری مسابقات آزاد کشوری در اواخر اسفندماه خبر داد. مسابقاتی که قرار است حکم اولین مرحله انتخابی تیم ملی با سرمربیگری وی را نیز داشته باشد و نفرات برگزیده این مسابقات در سال آینده با ملی‌پوشان فعلی دیدار و در نهایت ترکیب تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی مشخص خواهد شد.
عسکری با تاکید بر فقدان حاشیه امنیت برای ملی‌پوشان فعلی، اصل انتخاب بازیکنان را مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی درون اردویی عنوان کرد.در سالیان اخیر بسیاری از منتقدان تیم ملی از عدم حضور بازیکنان جدید در تیم ملی صحبت کرده بودند و حتی برخی مربیان حاضر در لیگ برتر مدعی شده بودند بازیکنان بهتری از ملی‌پوشان در رقابت‌های لیگ برتر حضور دارند اما به تیم ملی دعوت نمی‌شوند.
انتخاب ملی پوشان از طریق انتخابی، باعث خواهد شد تا دیگر نه مربی و نه بازیکنی از عدم فرصت برای حضور در اردوی تیم ملی گلایه نکرده و خود ورزشکار سرنوشت خود را رقم بزند.
خوش شانسی بزرگ عسکری برای حضور در تیم ملی این است که برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی این فرصت را دارد تا ترکیب تیم ملی را دگرگون و بسیاری از ملی‌پوشان را از حاشیه امنیت خارج کند. دیگر اتفاق خوب برای تیم ملی و عسکری داشتن 14 سهمیه در مسابقات قهرمانی آسیا است که باعث خواهد شد دو بازیکن در هر وزن به تیم ملی دعوت و در این مسابقات به روی شیاپچانگ بروند.
این اتفاق می تواند باعث شود تا دست کادرفنی تیم ملی برای انتخاب بازیکن نیز بازتر باشد و در صورت حضور ملی‌پوشان هم سطح در برخی اوزان آنها را در یک میدان بین‌المللی امتحان کند.
برگزاری مسابقات آزاد کشوری بهانه را از دست برخی بازیکنان نیز خواهد گرفت و آنها دیگر نمی‌توانند از دلسرد شدن خود برای حضور در تیم ملی صحبت کنند.
حالا باید به همه جوانان، آینده‌سازان ومدعیان حضور در تیم ملی خاطر نشان کرد که مسابقات آزاد کشور حکم گوی و میدان را دارد و تصاحب هوگوی تیم ملی از این رقابت‌ها استارت خواهد خورد.
قطعا این مسابقات می‌تواند نوید ظهور پدیده‌های تکواندو ایران را بدهد و بازندگان نیز دیگر نمی‌توانند از خالی ماندن جای بازیکنی در اردوی تیم ملی و بی عدالتی صحبت کنند.