28154 چهارشنبه 12 ارديبهشت 1397 - 22:58


درخش مجدد سونامی در دنیای تکواندو نیازمند حمایت، هدایت و فعل خواستن است

عاشورزاده در حال حاضر یکی از سرمایه‌های بزرگ تکواندو ایران است و با توجه به شرایط سنی خوبی که دارد قطعا در صورت هدایت درست، حمایت جامعه تکواندو و فعل خواستن خودش مجددا امکان بازگشت به اوج آمادگی را خواهد داشت.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، فریبرز عسکری پس از حضور در راس هدایت تیم ملی تکواندو در اولین اظهار نظرهای خود ملاک حضور در تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی را انتخابی تیم ملی اعلام کرد. عسکری روی این نظر خود نیز پافشاری کرد و همانطور که شاهد بودیم برای اولین بار در سالیان گذشته ملی‌پوشان ما موظف به حضور در مسابقات جام فجر و جام باشگاه‌های آسیا شدند و در نهایت نیز ترکیب تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا پس از مرحله آخر مسابقات انتخابی اعلام شد.

فرزان عاشورزاده یکی از ملی‌پوشان با سابقه تیم ملی بود که با احتساب مسابقات جام فجر وجام باشگاه‌های آسیا در سه مرحله رقابت‌های انتخابی حاضر شد و درنهایت برای پوشیدن پیراهن تیم ملی حقانیت خود را به سرمربی و جامعه تکواندو نشان داد. مسئله‌ای که باعث شد که عاشورزاده پس از پایان رقابت‌های انتخابی سکوت چند ماه خود را شکسته و به گفتگو با رسانه بپردازد. صحبت‌هایی که با خواندن آن متوجه می‌شویم که عاشورزاده حق دارد نسبت به برخی انتقادات ناراحت باشد.

فرزان عاشورزاده در حالی به عضویت تیم ملی در آمد که هنوز 21 ساله سن دارد و در اوج جوانی سابقه قهرمانی جهان، بازی‌های آسیایی، مسابقات قهرمانی آسیا و حضور در رقابت‌های المپیک ریو را در کارنامه خود دارد. سونامی تکواندو آسیا که تا پیش از المپیک ریو با نمایش توانایی‌های خود در شیاپچانگ میادین مختلف به یکی از بهترین تکواندوکاران دنیا تبدیل شده بود بعد از ناکامی در مسابقات المپیک ریو افتی فاحش را تجربه کرد.

اتفاقی که خود عاشورزاده با وجود جوانی اما در عین پختگی آن را قبول دارد و از عملکرد یک سال ونیم گذشته خود نیز رضایت ندارد. اما نیاید فراموش کنیم که جامعه تکواندو و حتی برخی رسانه‌ها نیز بعد از ناکامی فرزان و تکواندو در المپیک با انتقاداتی بسیار سختگیرانه کاری کردند که او اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و دیگر نشانی از سونامی تکواندو جهان نداشته باشد.

شاید در این مسیر فرزان نیز اشتباهاتی داشته باشد اما او با صحبت‌های اخیر خود نشان داد که مجددا در حال تلاش برای تبدیل شدن به فرزان گذشته تکواندو ایران است و قصد دارد استارت موفقیت‌های اینده خود را با کسب نتایج خوب در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز کند. قطعا فریبرز عسکری نیز در این راه به فرزان کمک خواهد کرد اما جامعه تکواندو نیز نباید فراموش کند شوک ناکامی المپیک ریو برای جوانی در سن و سال عاشورزاده شاید بسیار سنگین‌تر از یک شکست معمولی بود و نیاز به حمایت بیشتر از او وجود دارد تا مجددا اقتدار سونامی را در شیاپچانگ میادین مختلف شاهد باشد.

عاشورزاده در حال حاضر یکی از سرمایه‌های بزرگ تکواندو ایران است و با توجه به شرایط سنی خوبی که دارد قطعا در صورت هدایت درست، حمایت جامعه تکواندو و فعل خواستن خودش مجددا امکان بازگشت به اوج آمادگی را خواهد داشت. فرزان این بار با حضور در رقابت‌های انتخابی نیز به همه ثابت کرد شایستگی عضویت در تیم ملی را داشته است و با انگیزه بالا به دنبال درخشش در مسابقات پیش‌رو است.