28174 چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397 - 15:49


نگاهی به سهمیه‌های مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در قهرمانی آسیا

در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی کشورهای ایران، کره‌جنوبی، قزاقستان، ازبکستان وچین موفق به کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا شدند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیااز 5 خردادماه به مدت 2 روز در شهر هوشیمینه کشور ویتنام برگزار خواهد شد و نمایندگان تکواندو کشورمان برای کسب پنجمین عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها به مصاف رقبای خود خواهند رفت. در این دوره از مسابقات مانند دوره‌های گذشته هر کشور مجاز به حضور شش ورزشکار در 8 وزن است اما تفاوت آن با دوره‌های گذشته، حضور نفرات برتر مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در این رویداد است.
نخستین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی مهرماه سال گذشته در تاشکند ازبکستان برگزار شد و تیم مردان کشورمان توسط احمد محمدی، ابراهیم صفری، سروش احمدی و مهدی جلالی به مدال طلا، سالار وحیدی به مدال نقره و سجاد مردانی، حمیدرضا هادیان، مهدی اسحاقی و علیرضا علیاری به مدال برنز دست یافت. اتحادیه تکواندو آسیا پیش از برگزاری این مسابقات نیز اعلام کرده بود که برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران، نفرات برتر مسابقات تاشکند مجوز حضور در بیست و سومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا را پیدا خواهندکرد اما در صورت کسب مدال در ویتنام، امتیازات آنها در رنکینگ تیمی محاسبه نخواهد شد و تنها به خود بازیکن در رنکینگ جهانی تعلق خواهد گرفت.
در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی کشورهای ایران، کره‌جنوبی، قزاقستان، ازبکستان وچین موفق به کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا شدند و امکان حضور این نفرات را در کنار شش بازیکن تیم ملی خود در اوزانی که موفق به کسب سهمیه شدند را پیدا کردند.
در حال حاضر ایران تنها کشوری است که از 7 سهمیه خود در این رویداد استفاده خواهد کرد و تنها در وزن 80- کیلوگرم نماینده‌ای را در این مسابقات ندارد. بعد از تیم ایران، ازبکستان نیز در 4 وزن 58-، 74-، 80- و 87-کیلوگرم در این رویداد حضور خواهد داشت.
کره‌ای‌ها به عنوان رقیب اصلی ملی‌پوشان کشورمان تنها در دو وزن 68- و 80- کیلوگرم از مدال‌آوران مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی خود در کنار ترکیب اصلی خود سود خواهند برد. چینی‌ها نیز در وزن 63- کیلوگرم و قزاق‌ها نیز در وزن 87- کیلوگرم نماینده خواهند داشت.
البته نباید از این نکته غافل شد که احتمال دارد این کشورها در اوزان بیشتری در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی موفق به کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا شده باشند اما با توجه به عدم محاسبه امتیازات این نفرات در رنکینگ تیمی تصمیم به اعزام نفرات کمتری را به ویتنام گرفتند.
آرمین هادی پور در وزن 54- کیلوگرم، فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم، امیرمحمد بخشی در وزن 68- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم، پوریا عرفانیان در وزن 87- کیلوگرم و سعید رجبی در وزن 87+کیلوگرم ترکیب تیم ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا تشکیل می‌دهند.
همچنین ابراهیم صفری در وزن 54- کیلوگرم، حمیدرضا هادیان در وزن 58- کیلوگرم، سروش احمدی در وزن 63- کیلوگرم، محمدسالار وحیدی در وزن 68- کیلوگرم، مهدی جلالی در وزن 74- کیلوگرم، احمد محمدی در وزن 87- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن 87+ کیلوگرم نفراتی هستند که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا – از بکستان موفق به کسب سهمیه حضور در این مسابقات شدند و در این رویداد شرکت خواهند کرد.