28183 دوشنبه 24 ارديبهشت 1397 - 14:29


پشت پرده ادعای دلاری باقری‌معتمد

تکواندوکار سابق تیم ملی مدعی است مبلغ زیادی از فدراسیون تکواندو طلب دارد و به زودی حق و حقوقش را از طریق مراجع قانونی دریافت می کند.

محمد باقری معتمد، تکواندوکار سابق تیم ملی و دارنده مدال نقره المپیک 2012 لندن اخیرا مدعی شده حدود 30 هزار دلار از رئیس فدراسیون تکواندو طلبکار است و همچنین ادعا کرده مسئول پیشین روابط بین الملل این فدراسیون به اتهام جعل توسط دادگاه، متهم شناخته شده و به زودی رأی نهایی صادر خواهد شد.

البته هنوز هیچ حکمی در خصوص شکایت محمد باقری معتمد صادر نشده و همه چیز روال قانونی خود را طی می کند اما شنیده می شود اعداد و ارقامی که دارنده مدال نقره المپیک 2012 لندن ادعا کرده، با ارقام واقعی تفاوت دارد و صحبت های این تکواندوکار دارای وجاهت قانونی نیست.

باقری معتمد بورسیه بوده که این بورسیه از تاریخ 10 شهریور 1393 آغاز و در تاریخ 10 دی ماه 1394 لغو شده و تنها 16 ماه اعتبار داشته است. باقری معتمد ابتدا مدعی طلب 16 هزار دلاری شده و بعد صحبت از مبلغ 30 هزار دلاری کرده، در حالی که کمیته ملی المپیک 3 بار برای باقری معتمد به فدراسیون تکواندو پول داده و البته این مبلغ را به ریال پرداخت کرده و خبری از دلار نبوده است.

فدراسیون 2 مرتبه از پول های واریزی را به حساب باقری معتمد پرداخت کرده و فقط یک بار پرداخت صورت نگرفته اما جالب اینکه این ورزشکار هیچ وقت برای دریافت پولش، مراجعه ای به ساختمان فدراسیون تکواندو نداشته است. البته تکواندوکار سابق تیم ملی مدعی است مسئول پیشین روابط بین الملل فدراسیون، متهم به جعل است، در حالی که با هماهنگی باقری معتمد، قراردادی امضا شده تا بتواند پولش را دریافت کند. باقری معتمد در آن زمان به سفر خارجی رفته بود و فدراسیون، کارها را انجام داد تا این ورزشکار به پولش برسد و در واقع اگر جعلی هم صورت گرفته، به نفع باقری معتمد انجام شده است!

باقری معتمد همچنین ادعای 70 میلیون تومانی برای مدال نقره خود در المپیک 2012 لندن کرده، در صورتی که فدراسیون های ورزشی هیچ گاه بابت کسب مدال، پولی پرداخت نمی کنند. از باقری معتمد در زمان دولت دهم تجلیل شد و سکه های پاداشش، خانه و اتومبیلش را مانند دیگر ورزشکاران مدال آور دریافت کرد. این موضوع در مورد دیگر تکواندوکاران نیز صادق بوده و حتی کیمیا علیزاده به عنوان نخستین بانوی مدال آور ایران در این رشته ورزشی از فدراسیونش، پاداشی نگرفت.

باقری معتمد تا کنون 3 جلسه با مسئولان فدراسیون تکواندو برگزار کرده و آن طور که شنیده می شود میزان طلبش به 4 میلیون تومان نیز نمی رسد! جالب تر اینکه حتی اگر فدراسیون تکواندو در پرونده شکایت باقری معتمد محکوم شود، باز هم ریالی به این ورزشکار نخواهد رسید.

فدراسیون تکواندو تصمیم دارد تا زمان طی شدن روال قانونی و اعلام حکم قطعی، سکوت پیشه کند و همه چیز را به دست قانون بسپارد تا تیم ملی و فدراسیون در آرامش به کار خود ادامه دهد.
منبع:ایکسانیوز