38719 يكشنبه 16 دي 1397 - 09:34


مهماندوست؛ رضای همیشه ناراضی

تکواندو آذربایجان در حالی سال 2018 را پشت سرگذاشت که از موفقیت‌هایی که مربی ایرانی الاصلش در باد آن خوابیده است؛ خبری نیست!! حضور مسابقات گرند پری2018 و دستان خالی مانده از مدال.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، نزدیک به یک ‌دهه از آخرین باری که رضا مهماندوست با کمک بیژن مقانلو، رهنمون های غلامحسن ذوالقدری و حمایت های مطلق مدیران فدراسیون توانست در کره جنوبی جام قهرمانی جهان را بالای سر ببرد می گذرد و حال در آستانه برگزاری بیست و چهارمین دوره این رقابت ها که اردیبهشت ماه سال آینده در منچستر انگلستان برگزار می شود، شاهد بی اخلاقی هایی از جانب این مربی هستیم.
مهماندوست در آستانه 54 سالگی به خوبی به ارزش و اعتبار مسابقات قهرمانی جهان واقف است و سختی های رسیدن به سکوی قهرمانی در این رویداد را می داند و به همین دلیل از ماه ها قبل به بهانه های مختلف از مسئولین فدراسیون تکواندو آذربایجان انتقاد کرده و با ابراز نارضایتی از زمین و زمان به دنبال راه فرار و توجیه عملکرد ضعیف خود می باشد.

تکواندو آذربایجان در حالی سال 2018 را پشت سرگذاشت که از موفقیت‌هایی که مربی ایرانی الاصلش در باد آن خوابیده است؛ خبری نیست!! حضور مسابقات گرند پری2018 و دستان خالی مانده از مدال. کسب عنوان سومی در مسابقات تیمی جهان، جاییکه تفکرات پیام خانلرخانی مربی فهیم ایرانی بر دانسته های مهماندوست غلبه کرد، نقطه عطف عملکرد رضای تکواندواست.

نکته قابل توجه دیگر عملکرد غیر حرفه ای مهماندوست در قبال کادرفنی و ملی پوشان تکواندو کشورمان است. وی با استفاده از ابزارمظلوم نمایی همواره سعی در تخریب کادر فنی و کوچک شمردن افتخارات ملی پوشان کشورمان دارد در حالیکه با مرور گفتگوهای سرمربی با اخلاق تیم ملی تکواندو کشورمان با رسانه به خوبی در می یابیم که عسکری فقط در خصوص عملکرد شاگردان خود لب به سخن گشوده و هیچ گاه برخلاف مهماندوست با تخریب حریف به دنبال توجیه باخت نبوده است.

شاید بهتر باشد همان‌طور که مربیان خوش‌نام میهن عزیزمان تنها به موفقیت نمایندگان ایران در مسابقات فکرمی‌کنند شاگرد "مشهدی رجب " نیز عزم خود را برای نتیجه‌گیری تکواندوکاران آذری جزم کرده و با فرصتی 5 ماهه که در اختیار دارد به حسرت کسب سکوی جهانی آذربایجان پایان داده و از این طریق بتواند مطالبات خود را پیگیری نماید.