38723 يكشنبه 16 دي 1397 - 16:04


نگاهی به رقابت‌های ورود به اردوی تیم ملی از زاویه ای دیگر

رقابت‌های 4 روزه مسابقات ورود به اردوی تی ملی در حالی به پایان رسید که همانند تمامی رویدادها با حاشیه‌هایی همراه بود.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، مسابقات آزاد کشوری جوانان و بزرگسالان مردان از روز 12 دی‌ماه با حضور 763 تکواندوکار آغاز شد و در نهایت روز گذشته با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.
این دوره از رقابت‌ها در حالی به کار خود پایان داد که نمایندگان تهران (10 مدال)، اصفهان (6مدال)، مازندران (4 مدال)، البرز (4مدال)، آذربایجان‌شرقی (3مدال)، فارس (یک مدال)، قزوین (یک مدال)، گیلان (یک مدال)، خراسان‌رضوی (یک مدال) و کرمان (یک مدال) موفق شدند بر سکو قرار بگیرند.
در نهایت نیز 32 تکواندوکار(نفرات اول و دوم رقابت ها و منتخبین کمیته فنی) موفق شدند جواز حضور در اردوی تیم‌ملی را که از روز 29 دی ماه آغاز می‌شود را کسب نمایند.
اما این رویداد همانند دیگر مسابقات با حواشی همراه بود که در ادامه آن را می‌خوانید:
- فریبرزعسکری سرمربی تیم ملی و علی محمد بسحاق به همراه وحید عبدالهی دو مربی تیم از روز نخست در سالن برگزاری مسابقات حضور داشته و رقابت‌‌ها را مشاهده می‌کردند.
- این رقابت‌ها با حضور بیژن مقانلو، سیدنعمت خلیفه، مهدی بی‌باک، محمدرضا زوار و غیبت آرش فرهادیان رییس سازمان تیم‌های ملی پیگیری شد.
- مسعود حجی‌زواره، فرزاد عبداللهی، بهنام اسبقی و بسیاری از قهرمانان سابق تیم‌ملی بودند در این مسابقات بر صندلی کوچ نشسته و هدایت تکواندوکاران را برعهده داشتند.
-نیما کشاورز با مربیگری لقمان کشاورز در مقابل نیما رسولی از تهران نتیجه را 28 بر 21 واگذار کرد.
- ملی‌پوشانی همچون محمد کاظمی، امیرمحمد بخشی، مهدی خدابخشی که پیش از این در مسابقات مختلف برای کشورمان افتخارآفرینی کردند متاسفانه در این رویداد به دلیل آسیب دیدگی از دور رقابت‌ها کنار رفتند که کاظمی و بخشی با توجه به آسیب جزئی به اردو دعوت شدند و در خصوص خدابخشی نیز پس از نظر پزشک معالجش تصمیم‌گیری خواهد شد.
- در این دوره شاهد حذف ناباورانه فرزان عاشورزاده، سینا بهرامی، عرفان مرادی، حسین لطفی (فنی ترین بازیکن نوجوانان جهان) بودیم.
- حمیدرضا صدری که از سال گذشته موفقیت‌های خود را با قهرمانی در مسابقات نوجوانان آسیا، کسب عنوان فنی‌ترین بازیکن لیگ برتر تکواندو، کسب مدال طلا و عنوان فنی‌ترین بازیکن قهرمانی ارتش های جهان 2018 آغاز کرده است در رقابت‌های آزاد کشوری نیز موفق به کسب عنوان قهرمانی شد تا به اردوی تیم‌ملی راه پیدا کرده و خود را برای حضور در میدان‌های بزرگ‌تر آماده نماید.
- در حالیکه رقابت ها بر روی 5 شیاپچانگ و بصورت فشرده پیگیری گردید اما با سعی، تلاش و همکاری ویژه کادر کمیته مسابقات به خوبی مدیریت شد.
- در زمان برگزاری مسابقه فرزان عاشورزاه با مبین میرزایی از چهارمحال بختیاری شاهد بحث احمد محمدی کوچ فرزان با مربی مبین بودیم.
- ابوالفضل یعقوبی از غایبان بزرگ مسابقات بود که با توجه به جایگاهش در رنکینگ و همچنین عملکردش در رویدادهای اخیر (گرندپری مسکو – تیمی جهان 2018) انتظار می‌رفت حضور داشته باشد و با اثبات توانایی‌ خود جواز حضور در اردوی تیم‌ملی را کسب کند.
-در برخی از رقابت ها، مشکلات سیستم و داوری مورد اعتراض مربیان و بازیکنان قرار گرفت که برخی از آنها اعتقاد داشتند،این مشکلات بر روند بازی و نتیجه تآثیر گذار بوده است.
- این رقابت‌ها با قضاوت 45 داور انجام شد اما حضوربرخی داوران جوان و کم تجربه باعث می‌شد تا اعتراضات به قضاوت داوران همچنان دیده شود.
- مبارزات خیره کننده چهره های جوان و باآتیه ای همچون مهدی عمادی، حمیدرضا صدری، علی نجفی، ابراهیم صفری، ابوالفضل قشقایی، علی صالحی، دانیال اتفاق، نیما مهرعلی، مهران برخورداری، امیرحسین سعیدی، محمدحسین یزدانی از نکات بارز این دوره از مسابقات بود.