47828 يكشنبه 19 اسفند 1397 - 08:43


پوررهنما: کشورها در پاراتکواندو سرمایه گذاری‌های خوبی کرده‌اند

ملی‌پوش پاراتکواندو گفت: پس از ورود پاراتکواندو به بازی‌های پارالمپیک، کشورها سرمایه گذاری‌های خوبی در این رشته داشته‌اند.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، مهدی پوررهنما پس از کسب عنوان قهرمانی در جام پاراتکواندوی جام ریاست فدراسیون جهانی اظهار داشت: تعداد حریفان شاید کم بود اما مهم کسب ده امتیاز از این رقابت‌هاست که به ذخایر امتیازات من اضافه شد.

وی افزود: از حالا خودم را برای رقابت‌های قهرمانی آسیا آماده می‌کنم. این مسابقات تیرماه به میزبانی اردن برگزار خواهد شد. دو هوگوپوش کره ای و ژاپنی از رقبای جدی من در مسابقات قهرمانی آسیا هستند. قهرمانی جهان در راند طلایی به حریف ژاپنی باختم. امیدوارم در مسابقات آسیا این شکست را جبران کنم.

قهرمان پاراتکواندوی جهان ادامه داد: با توجه به این که تعداد رقابت‌هایی که حضور پیدا می‌کنیم به نسبت رقبایم کمتر است باید امتیاز کامل را کسب کنم تا به این شکل جبران شود. در حال حاضر بیش از صد امتیاز از تکواندوکار رنکینگ دوم فاصله دارم اما باید تا پارالمپیک این امتیازات را به خوبی مدیریت کنم.

پوررهنما یادآور شد: همه کشورها هزینه می کنند. در قهرمانی جهان ۲۰۱۵ ژاپنی ها بازیکنی نداشتند اما مربیان این کشور تمام مبارزات تکواندوکاران حاضر را در این مسابقات فیلمبرداری می‌کردند. حالا این کشور پاراتکواندوکاران قدرتمندی دارند. به هرحال کار سختی در پیش داریم و زمان زیادی تا پارالمپیک باقی نمانده است.