77422 يكشنبه 20 بهمن 1398 - 10:55


حجی‌زواره: ملی‌پوشان المپیکی ما باید از حالا در کوران مسابقات باشند

کاپیتان پیشین تیم ملی تکواندو ایران گفت: تکواندو همیشه در رقابت‌های المپیک برای کاروان ایران مدال‌آور بوده است و قطعا در المپیک توکیو نیز این اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو و به نقل از تسنیم، مسعود حجی‌زواره در خصوص همکاری ساعی با تیم ملی تکواندو اظهار داشت: خدا را شکر شرایط را با حضور هادی ساعی در کنار تیم ملی بسیار خوب می‌بینم و اعتقاد دارم بازگشت او اتفاقی خوبی است که باعث خوشحالی خانواده تکواندو شده است. ساعی وزنه سنگینی برای تکواندو ایران است و حضورش در کنار تیم ملی‌ می‌تواند منجر به رقم خوردن اتفاقات بهتری شود.

وی در خصوص حضور المپین‌های تکواندو ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: به نظر من ملی‌پوشان المپیکی ما باید از حالا در کوران مسابقات باشند و برای رقابت‌های المپیک آماده شوند. اگر از الان بخواهیم آنها را کاور کنیم و به خاطر ترس از مصدومیت آنها را به مسابقات اعزام نکنیم هیچ فایده‌ای برای ما نخواهد داشت. بچه‌ها با حضور در کوران مسابقات علاوه بر اینکه آمادگی خود را حفظ خواهند کرد، می‌توانند با کسب امتیاز رنکینگ خود را حفظ و در میدان المپیک درخشش خوبی داشته باشند.

کاپیتان پیشین تکواندو ایران در خصوص برخی مشکلات تکنیکی بازیکنان المپیکی تکواندو ایران تاکید کرد: در صحبت‌هایی که با ساعی داشتیم در خصوص مشکلات بازیکنان صحبت کردیم. ساعی اعتقاد دارد باید بچه‌ها تنوع تکنیکی و تاکتیکی داشته باشند تا در مسابقه به بن‌بست نخورند. قطعا تغییر شیوه، تکنیک و تاکتیک در برنامه‌های کادرفنی و ساعی قرار خواهد داشت و این اتفاق خواهد افتاد. باید هدف ما موفقیت در المپیک باشد. قهرمانی آسیا برای المپین‌های ما میدان راحتی است و آنها می توانند در این مسابقات بهترین نتیجه را کسب کنند، اما مهم موفقیت و درخشش در المپیک خواهد بود.

حجی‌زواره در خصوص توقعات از رشته تکواندو افزود: تکواندو همیشه در رقابت‌های المپیک برای کاروان ایران مدال‌آور بوده است و قطعا در المپیک توکیو نیز این اتفاق خواهد افتاد. میرهاشم حسینی و آرمین هادی‌پور تکواندوکاران توانمندی هستند و باید برای موفقیت حمایت شوند. می‌دانم این اتفاق از طرف فدراسیون رخ می‌دهد و باید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نیز از تکواندو حمایت کنند تا در المپیک 2020 موفق به کسب بهترین نتایج شویم.