77427 سه شنبه 22 بهمن 1398 - 08:42


با نفرات اعزامی تیم تکواندوی بانوان به بیروت بیشتر آشنا شوید

کادرفنی تیم ملی تکواندوی بانوان پس از برگزاری اردوهای طولانی و آزمون‌های متعدد از اردونشینان بالاخره اسامی بازیکنان اعزامی به رقابت‌های بیروت را اعلام کرد.

به گزارش سایت هواداران تکواندو، کادرفنی تیم ملی تکواندوی بانوان پس از برگزاری اردوهای طولانی و آزمون‌های متعدد از اردونشینان بالاخره اسامی بازیکنان اعزامی به رقابت های بیروت را اعلام کرد.
براساس تصمیم کادرفنی در وزن 46- کیلوگرم: غزل سلطانی به عنوان سبک وزن ترین ملی پوش کشورمان به روی شیاپ چانگ های قهرمانی آسیا می رود. سلطانی برای نخستین بار میدان بزرگی همچون قهرمانی آسیا را تجربه می کند. میدانی که به طورحتم بسیار سخت خواهد بود. او برای رقبایش حریفی ناشناخته است و شاید همین گمنام بودن برایش مزیت باشد. غزل سلطانی چندی پیش در تورنمنت ترکیه موفق به کسب مدال طلا شد.
اما در وزن 49- کیلوگرم: ناهید کیانی به مصاف رقبایش می رود. تکواندوکار جنگنده و البته با تجربه. او که مدتی با دوران اوج فاصله گرفته بود با برتری در رقابت‌های درون اردویی بازگشت خوبی را از خود نشان داد. کیانی در تورنمنت ترکیه با کسب مدال طلا نشان داد که به لحاظ روحی نیز آماده است. کیانی دوره قبل موفق به کسب مدال نقره شد و حالا با تجربه‌ای مضاعف در قهرمانی آسیا حضور پیدا می کند و شاید بیروت فرصتی برای کسب مدال خوشرنگ طلا باشد.
در وزن 53- کیلوگرم: مهلا مومن زاده برای رقابت در قهرمانی آسیا انتخاب شه است. تکواندوکاری فنی و بااعتماد به نفس. اوکه با کسب مدال نقره در قهرمانی جهان نگاه های زیادی را به خو جلب کرد نشان داد پس از بازگشت از مسابقات منچستر در اعزام هایش موفق نبوده است.او حالا برای کسب موفقیت در قهرمانی آسیا خیز برداشته است. البته باید امیدوار بود که مصدومیتش مانع رسیدن به هدفش نباشد.
پیراهن وزن 57- کیلوگرم نیز به طیبه پارسا رسید.
پارسا با حضور در مسابقات بیروت دومین تجربه خود در قهرمانی آسیا را ثبت می کند.
طیبه پارسا در مسابقات دوره قبل نتیجه قابل دفاعی به دست نیاورد. حالا با تجربه بیشتر به مصاف رقبایش می رود. در وزنی که رقابت شدیدی بین بانوان تکواندوکار آسیایی وجود دارد.
کیمیا همتی دیگر ملی پوش کشورمان نیز در وزن 62- کیلوگرم به رقابت می پردازد. تکواندوکاری کم سن وسال اما با انگیزه که با امید زیادی عازم بیروت می شود تا شاید بتواند نام خود را در فهرست مدال آوران آسیایی قرار بدهد.
کادر فنی در وزن 73+ کیلوگرم زهرا پوراسماعیل رادر ترکیب تیم ملی قرار داده است.
او که در مسابقات قهرمانی آسیا ویتنام موفق به کسب مدال برنز شد برای ورود به تیم ملی از فیلترهای سختی عبور کرد.
پوراسماعیل قدر فرصتی که در اختیار دارد را به خوبی می‌داند و برای ارتقای مدالش تلاش می کند.

دراین رقابت ها یلدا ولی نژاد در وزن 67- کیلوگرم و زینب اسماعیلی در وزن 73- کیلوگرم که از طریق مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی کیش جواز ورود به تیم ملی تکواندوی بانوان را به دست آوردند، نیز جزو بازیکنانی هستند که توانایی کسب موفقیت در قهرمانی آسیا را دارند. این دو بازیکن جوان بیش از این تجربه حضور در میادین بین المللی بزرگ همچون قهرمانی جهان را داشته اند و حالا این دو بازیکن با تجربه ای قویتر از قبل عازم مسابقات قهرمانی آسیا می شوند.
بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا تکواندو در بخش کیوروگی از 14 تا 16 اسفندماه به میزبانی "بیروت" لبنان برگزار می شود.

در این دوره برای نخستین مرتبه رقابت های تیمی در بخش‌های مردان، زنان و تیمی مشترک نیز برگزار می شود که ناهید کیانی (تیمی زنان)، یلدا ولی نژاد (تیمی زنان)، زهرا پوراسماعیل (تیمی زنان)، نگار اسماعیلی (تیمی زنان)، تینا مدانلو (تیمی زنان - مشترک) و کیمیا همتی (مشترک) به منظور حضور در مسابقات معرفی شدند.
هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان است. رقابت های قهرمانی آسیا G4 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.4 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک به ورزشکاران تعلق می‌گیرد.